o projektu


hlavní navigace:

O projektu

Lyricon.net je databáze textů písní.

Za projektem stojí Petr Sobotka a Vladimír Kobetič, neboli webdesign studio Czechline. Původně melo jít o soukromou kolekci textů písní, ale později, s ohledem na zájem okolí a vynakládané úsilí, jsme se rozhodli celý projekt dotáhnout a zveřejnit. Petr je autorem grafiky, XHTML a CSS kódu. Vláďa zajišťuje veškeré programové zázemí projektu, tedy správu celé aplikace, datové struktury a CMS.

Koncepce

Web jsme se snažili navrhnout tak, aby Vám poskytl maximální pohodlí při procházení textů. Písničky jsou zde seřazeny přesně tak, jak je máte na vašem CD, takže pokud posloucháte třeba "čtyřku", na Lyriconu ji najdete pod stejným číslem. I tak se Vám zdá, že by se tady ještě něco dalo dopilovat? Tak nám to neváhejte poradit :-)

Co znamená Lyricon

Lyricon je složenina slov lyrics (anglicky texty písní) a lexicon (slovník). Shodou okolností je Lyricon také název pro hudební nástroj, dechový syntetizér, který vypadá jako soprán saxofon.

Technické řešení

Při vývoji jsme kladli veliký důraz na přístupnost stránek. Lyricon je plně funkční v libovolném webovém prohlížeči. Vizuální formátování je tvořeno výhradně pomocí kaskádových stylů a je přehledné i s vypnutými obrázky. Je připravena speciální verze optimalizovaná pro mobilní telefony a tablety.

Poděkování

Lyricon je postaven na kvalitním softwaru, děkujeme vývojářům:


Názory uživatelů

"Chlapi, musím vám to pochválit! ;) Jste šikovní a konečně designově pěkný, přehledný a profi baliček textů!"
Michaela Suchá aka Mishka,
www.mishka.cz


"Opravdu provozujete dobrý web. Za dva dny jsem na něm našel spoustu užitečných věcí. Je dobrý i díky soupisu písní a alb. Opravdu děkuji."
Jiří Jaroš


"Toto je podruhé za tři roky, kdy někomu píši, že je webdesign – genius. Lyricon.net je mistrovské dílo – fantastická barevná kombinace, přehlednost, skvělý kód. Tleskám."
Ing. Filip Lískovec


nahoru ^ | titulní strana | napište nám | o projektu | časté otázky | podpořte nás
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a jsou poskytovány výhradně k výukovým účelům.
Copyrigt ©2005–2019 Czechline | Inzerce zdarma, inzeráty, spěchá to